5

30 Σεπ 2018

Βιντεο Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 0-1....Ο ΚΑΡΙΜ ΘΑ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΡΙΑ ΓΚΟΛ.....ΑΥΤΑ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΣΥΜΠΕΘΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ.....!!!!

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 0-1 (Novasports 1)
Γκολ: 49' αυτ. Βούκοβιτς
Το «φιλμ» του αγώνα
Ο αγώνας θα καθυστερήσει να ξεκινήσει, καθώς το γήπεδο σκεπάστηκε από ένα ερυθρόλευκο σύννεφο καπνού λόγω των βεγγαλικών και των φωτοβολίδων που άναψαν κατά την είσοδο των δύο ομάδων στο γήπεδο.
1' Το ματς ξεκίνησε με καθυστέρηση 7 λεπτών.
2’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά πήρε την κεφαλιά από πλάγια θέση μετά το φάουλ του Φορτούνη ο Πασχαλάκης έδιωξε και ο Βούκοβιτς δεν μπόρεσε να σουτάρει σωστά στην εξέλιξη της φάσης.
8' Πιο δυνατά ξεκίνησε στο ντέρμπι ο Ολυμπιακός, που μέτρησε και τελική με τον Ποντένσε. Ο ΠΑΟΚ από την άλλη προσπαθεί να ισορροπήσει.
13’ Νέα τελική για τον Ολυμπιακό. Ο Χριστοδουλόπουλος με το κεφάλι έστειλε τη μπάλα άουτ μετά το φάουλ του Φορτούνη.
15' Πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ και στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Βιεϊρίνια πέρασε άουτ.
22' Ο Φορτούνης εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, όμως ο Μεριά δεν έπιασε την μπάλα όπως τα ήθελε.
25' Ένα σου από μακριά δοκίμασε ο Πέλκας με τον Γιαννιώτη να μπλοκάρει σε δύο χρόνους. Έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο ο ΠΑΟΚ.
31' Ο ΠΑΟΚ απείλησε με τον Γιαννιώτη να λέει «όχι» στον Μάτος, όμως η φάση ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
32' Ο Πασχαλάκης νε εντυπωσιακή επέμβαση απομάκρυνε σε κόρνερ το γυριστό του Χασάν.
34' Κίτρινη στον Χασάν για τη μονομαχία που είχε με τον Βαρέλα.
35' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Το τρίτο έναντι ενός του Ολυμπιακού.
37' Το ματς έχει πολύ γρήγορο ρυθμό με τους δύο αντιπάλους να ψάχνουν την κόντρα επίθεση για να βρουν ανοργάνωτη την αντίπαλη άμυνα. Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να απειλήσει με τον Μπίσεσβαρ να βρίσκεται σε θέση οφσάιντ μετά την πάσα του Πέλκα.
39' Ο Μεριά έστειλε άουτ με κεφαλιά την μπάλα, μετά την εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη από τα δεξιά.
42' Ψηλά άουτ η εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου από τα 42 μέτρα.
45' Ένα λεπτό καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος.
Τέλος πρώτου μέρους
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Αυτογκόλ από τον Βούκοβιτς. Ο Βιεϊρίνια μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά χωρίς να μαρκάρεται και έκανε μια δυνατή σέντρα. Ο Γιαννιώτης δεν έδιωξε σωστά και ο Βούκοβιτς στην προσπάθειά του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
54΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ποντένσε πέρασε τον Κρέσπο και έστρωσε στον Φορτούνη, όμως ο Πασχαλάκης απέκρουσε. Ο Χριστοδουλόπουλος στη συνεχεία της φάσης είναι σε θέση οφσάιντ.
58' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λέο Ζαμπά στη θέση του Πέλκα.
59' Το μακρινό σουτ του Χριστοδουλόπουλου πέρασε άουτ.
62' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε κάνει τη σέντρα από δεξιά, Χασάν και Χριστοδουλόπουλος μπερδεύονται και χάνεται μία καλή στιγμή. Στη συνέχεια του σουτ του Μπουχαλάκη πέρασε ψηλά άουτ.
64' Το σουτ του Φορτούνη μέσα από την περιοχή χτύπησε πάνω στον Χασάν και η μπάλα πέρασε άουτ.
65' Κίτρινη κάρτα στον Κάνια για τράβηγμα στον Φορτούνη.
69' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκερέρο στη θέση του Χριστοδουλόπουλου.
72' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βέρνμπλουμ στη θέση του Λημνιού.
75' Ο Μεριά βρέθηκε μόνος στην περιοχή του ΠΑΟΚ, αλλά δεν μπόρεσε με το κεφάλι να βρει σωστά την μπάλα.
76' Ο Ποντένσε ταλαιπωρεί την άμυνα από τα δεξιά και ο Τσιμίκας με σουτ δεν βρίσκει στόχο.
78' Το ματς διεκόπη για λίγα λεπτά, καθώς η ορατότητα από τα καπνογόνα ήταν πολύ κακή.
82' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης στη θέση του Φετφατζίδη. Και τρίτη αλλαγή ο Γκιγιέρμε στη θέση του Μπουχαλάκη.
83' Ο Μεριά για ακόμα μια φορά δεν μπορεί να σκοράρει από το γέμισμα του Τσιμίκα με φάουλ. Την πρώτη κεφαλιά πήρε ο Γκιγιέρμα.
84' Ο Τόσκα πήρε τη θέση του Βιεϊρίνια. Τέλος οι αλλαγές και για τις δύο ομάδες.
90’ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Πασχαλάκης είπε «όχι» σε τετ-α-τετ με τον Χασάν, ενώ στην εξέλιξη ο Γκερέρο δεν μπόρεσε να σκοράρει.
90' Κίτρινη κάρτα στον Μάτος.
90' +1' Οκτώ είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90' 7' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν πλάσαρε άουτ, ενώ άδειασε την άμυνα του ΠΑΟΚ!
90' +8' Κίτρινη κάρτα στον Πασχαλάκη για καθυστερήσεις.
Κίτρινες κάρτες: Χασάν - Κάνιας, Μάτος, Πασχαλάκης
Κόκκινες κάρτες: -
Ολυμπιακός: Γιαννιώτης, Ελαμπντελαουί, Τσιμίκας, Βούκοβιτς, Μεριά, Καμαρά, Μπουχαλάκης (82' Γκιγιέρμε), Ποντένσε, Χριστοδουλόπουλος (69' Γκερέρο), Φορτούνης (82' Φετφατζίδης), Χασάν.
Στον πάγκο: Χουτεσιώτης, Τοροσίδης, Σισέ, Νάτχο.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια (84' Τόσκα), Μαουρίσιο, Κάνιας, Πέλκας (68' Ζαμπά), Λημνιός (72' Βέρνμπλουμ), Μπίσεσβαρ, Πρίγιοβιτς.
Στον πάγκο: Ρέι, Καρέλης, Σάκοφ, Ακπόμ.
Σε συνολικά 59 αγώνες που έχουν δώσει οι Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ με γηπεδούχους τους Πειραιώτες στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, οι «ερυθρόλευκοι» έχουν απολογισμό 44 νίκες, 7 ισοπαλίες και 8 ήττες από τον «Δικέφαλο». Τα τρία τελευταία χρόνια, ο Ολυμπιακός έχει νικήσει στο γκολ, ενώ τελευταία νίκη του ΠΑΟΚ στο Φάληρο ήταν την αγωνιστική περίοδο 2014-15.
Ο Ελβετός διαιτητής Φενταγί Σαν, συνοδευόμενος από τους βοηθούς του, Σλάνταν Γιοσίποβιτς κι ο Μπεκίμ Γιόγκαϊ.
Τέταρτος διαιτητής ήταν ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος από την ΕΠΣ Αρκαδίας, ενώ παρατηρητής ο Χουάν Φερνάντεθ Μαρίν.