5

Translate

20 Δεκ 2018

Euroleague, Ολυμπιακός-Γκραν Κανάρια 98-77: Χριστούγεννα με μπασκετάρα και πλεονέκτημα έδρας!

Ο Ολυμπιακός (9-5) νίκησε τη Γκραν Κανάρια (5-9) με 98-77 παίζοντας πολύ ωραίο μπάσκετ και πλέον βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας
Μετά από ένα νωθρό πρώτο δεκάλεπτο, όπου ο Ολυμπιακός στο τέλος ξέφυγε με 20-14, οι ερυθρόλευκοι ήταν εκπληκτικοί στο δεύτερο.
Αρχικά η Γκραν Κανάρια μείωσε σε 24-21, αλλά ο Ολυμπιακός ευστόχησε σε 4 τρίποντα, έπαιξε καταπληκτική άμυνα βγάζοντας πολλούς αιφνιδιασμούς με αποτέλεσμα η διαφορά να εκτοξευτεί στους 20 πόντους και το ημίχρονο να κλείσει στο 52-33.
Ίδια εικόνα και στην 3η περίοδο με τη διαφορά να φτάνει κάποια στιγμή στο +23 καθώς ο Ολυμπιακός μετά το 15' έχει πετύχει 8/10 τρίποντα και οι δύο ομάδες να μπαίνουν στο τελευταίο δεκάλεπτο με το σκορ στο 73-54 ενώ η διαφορά παρέμεινε σ' αυτά τα επίπεδα με το τελικό σκορ να είναι 98-77.