5

25 Νοε 2018

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ολυμπιακός, 2-1 τον Ατρόμητο

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με σκορ 2-1 στο Περιστέρι του Ατρόμητου, στο ντέρμπι για την 11η αγωνιστική της Super League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 42’ με τον Κουλούρη, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν στο 49’ με τον Καμαρά, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Βούκοβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Ατρόμητος αγωνίστηκε με δέκα παίκτες από το 57’ λόγω αποβολής του Μπουσούλατζιτς με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Ατρόμητος – Ολυμπιακός 1-2 (ΕΡΤ HD)
Γκολ: 43' Κουλούρης (Ατρόμητος), 49' Καμαρά (Ολυμπιακός), Βούκοβιτς (Ολυμπιακός)
Κίτρινες κάρτες: Μπουσούλατζιτς, Μάντσον, Γιαννούλης, Ούμπιδες, Μανούσος - Νάτχο, Ναουέλ, Φορτούνης
Κόκκινες κάρτες: 57' Μπουσούλατζιτς