5

Translate

10 Μαρ 2019

Γιόρτασε με μία ευρεία νίκη τα 94α γενέθλιά του ο Ολυμπιακός, 4-1 τον Άρη

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο Ολυμπιακός τον εντός έδρας αγώνα του με τον Άρη, καθώς επιβλήθηκε την Κυριακή με το ευρύ 4-1 των κιτρίνων στο «Γ. Καραϊσκάκης», γιορτάζοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο τα 94α γενεθλια του.

Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο 27ο λετπό με κοντινή προβολή του Μασούρα, μετά από παράλληλα σέντρα του Ελαμπντελαουί, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τέρμα του Ποντένσε στο 35'.
Στο 74ο λεπτό ο Μαρτίνες, ο οποίος πέρασε στο ματς στο 57' αντί του Φετατζίδη (χειροκροτήθηκε από τους φίλους της πρώην ομάδας του) μείωσε σε 2-1, ωστόσο ο Ποντένσε, ένα λεπτό αργότερα, έκανε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα το 3-1 , για τους γηπεδούχους.
Στο 90' ο Γκερέρο πρόσθεσε το όνομά του στη λίστα των σκόρερ, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.
Ολυμπιακός-Άρης 4-1
Γκολ: 27' Μασούρας (Ολυμπιακός), 35', 75' Ποντένσε (Ολυμπιακός), 74' Μαρτίνες (Άρης), 90' Γκερέρο (Ολυμπιακός)
Κίτρινες: Xασάν (Ολυμπιακός), Βέλεθ (Άρης)
Oλυμπιακός (Μαρτίνς): Σα, Ομαρ, Μεριά, Μιράντα, Κούτρης, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Φορτούνης (85' Καμαρά), Μασούρας (70' Ανδρούτσος), Ποντένσε, Χασάν (62' Γκερέρο)
Άρης (Παντελίδης): Κουέστα, Βαλεριάνος, Βέλεθ, Ροζ, Κόρχουτ, Ματίγια (78' Μπάσα), Σιώπης, Λάρσον, Ματέο, Φετφατζίδης (57' Μαρτίνες), Γιουνές