5

Translate

22 Δεκ 2019

Super League 2: Ασταμάτητος ο ΠΑΣ

Συνέχεια στο αήττητο σερί του έδωσε σήμερα ο ΠΑΣ Γιάννινα που επικράτησε του Καραϊσκάκη με 2-0 στους «Ζωσιμάδες» στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League 2, για να παραμείνει πρώτος αλλά και με διαφορά τεσσάρων βαθμών από τον δεύτερο Απόλλωνα Σμύρνης!

Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από την έντονη βροχόπτωση και τους ισχυρότατους ανέμους, που οδήγησαν μάλιστα και σε δεκάλεπτη διακοπή του στο ξεκίνημα και δη στο 4ο λεπτό. Αυτό ωστόσο δεν εμπόδισε τον «Άγιαξ της Ηπείρου» να φτάσει σε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα μέσα σε ένα λεπτό καθαρίζοντας το τρίποντο από νωρίς.
Συγκεκριμένα, ο Παντελάκης με κεφαλιά στο 23’, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αποστολόπουλου και ο Κρίζμαν στο αμέσως επόμενο λεπτό με σουτ διαμόρφωσαν το 2-0 που έμελλε να διατηρηθεί μέχρι τέλους…

Στα άλλα δύο σημερινά παιχνίδια, τα… φαβορί πέτυχαν τις νίκες που αναμενόταν. Με τον Λεβαδειακό να επιστρέφει στις επιτυχίες μετά την ήττα στα Χανιά νικώντας τον  Απόλλωνα Πόντου με 2-0, σκοράροντας από μια φορά σε κάθε ημίχρονο.

Η Δόξα Δράμας επικράτησε με το ίδιο σκορ στην Κέρκυρα επί της Κασσιόπης, που είχε δοκάρι και την ευκαιρία να μειώσει σε 2-1 στο 78’ σε κεφαλιά του Μίσκου, αλλά παρέμεινε στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα έχοντας όπως και ο Απόλλωνας Πόντου -3.